Najczęściej zadawane pytania

czyli wszystko to, co powinniście wiedzieć, a nie chce się wam czytać regulaminu.

PDF. JPEG. JPG. COREL Draw ( do wersji 2019). AFFINITY Files. PSD, AI, EPS.

Bez wahania – proszę napisać maila:) Przez sklep przyjmujemy wydruki kiedy zlecający posiada poprawnie przygotowany projekt. Lecz jeśli nie czują się Państwo na siłach by go stworzyć – nie ma problemu, zrobimy to! Prosimy o zawarcie uwag do co wykonania, preferowanej kolorystyki, przykładów, treści, listy imion, etc. a my zajmiemy się resztą. Będziemy się komunikować drogą mailową lub inną preferowaną przez klienta, aż projekt spełni oczekiwania. NIGDY nie drukujemy bez akceptacji.

Spady to obszar zadruku wychodzący poza docelowy format, w kolorze tła, lub jego tekstury, który się po prostu odcina, by uniknąć białej niezadrukowanej powierzchni, przy cięciu produktu. Niedozwolone jest wysyłanie projektu bez spadu, (2 mm z każdej strony) z danymi zamieszczonymi na jego obszarze lub zbyt blisko krawędzi – zalecamy odstęp (margines wewnętrzny) 5 mm.

Aż się chce powiedzieć – jak największej. Lecz nie do końca – czym innym będzie zdjęcie na wizytówce, czym innym zdjęcie na sześciometrowym banerze. Generalnie zalecamy by zdjęcie miało przynajmniej 1MB. Niedozwolone jest wysyłanie zdjęć ze znakiem wodnym! (to są te lekko przezroczyste, małe znaczki/literki z nazwą stocka umieszczone na zdjęciu) Prosimy o przesyłanie zdjęć do których mają Państwo prawo/są przeznaczone do użytku niekomercyjnego lub komercyjnego na licencji CCO.

Bo drastycznie zmniejszają jakość! W większości wypadków zdjęcia te nie nadają się do druku, jedynie do wyświetlania na monitorze i to w nie najlepszej jakości. Zalecamy wysyłanie mailem zdjęć w oryginalnym rozmiarze.

Na szczęście nic nie znaczy:)

Tekst składający się z łacińskich i quasi-łacińskich słów, po raz pierwszy został użyty przez anonimowego drukarza w XVI wieku. Wzorowany na fragmencie traktatu Cycerona „O granicach dobra i zła” (De finibus bonorum et malorum) miał na celu zaprezentować kroje pisma, nie przekaz samego tekstu. Obecnie jest powszechnie stosowany w projektowaniu, jako wypełniacz tekstowy.

Wstawiamy je w miejsce domniemanego tekstu, którego nie otrzymaliśmy na czas, żeby móc przesłać wizualizację projektu, kiedy czas nagli, a wydruk miał być “na wczoraj”. Potem oczywiście wstawimy zamówione teksty, kiedy zlecającego już natchnie.

Wykonujemy złocenie/srebrzenie bezmatrycowe, czyli za pomocą folii, pokrytej ww. farbą. Przy użyciu wysokiej tempertury złoty lub srebrny toner przykleja się do czarnego toneru na papierze. Dlatego najpierw wykonujemy złocenie/srebrzenie, potem dodrukowujemy resztę tła. Z tego powodu nie możemy wykonać tego uszlachetnienia na zadrukowanym już papierze. Technika ta możliwa jest tylko w druku laserowym, nie atramentowym ani lateksowym, dlatego nie wszystkie materiały będą sie nadawały. Nie wykonujemy złoceń i srebrzeń na np. skórze, tworzywach sztucznych, etc.

Generalnie od razu informujemy o realizacji zleceń, powiadomimy też o ewentualnych przesunięciach terminu realizacji. Większość zleceń realizujemy do tygodnia czasu, mniejsze, drobniejsze, nie wymagające pracy projektowej realizujemy z dnia na dzień lub tego samego dnia.

CMYK, oczywiście.

Nie. Przed drukiem musimy i tak je usunąć i wypozycjonować na arkuszu. Jedyne co musi być bezwzględnie to spady.